info@mntrmedya.com      
info@mntrmedya.com      

E-Mail Pazarlama

essaywriterforyou.com good public speaking topics

E-Mail Pazarlama

Firmanıza ya da size ait, onaylı e-mail adreslerine toplu şekilde e-posta gönderilmesine mailing denmektedir. Dijital pazarlamanın en önemli ayaklarından biri olan E-mail Pazarlama, çağın iletişim teknolojilerine uygun olarak reklam ve tanıtım yapmayı sağlayan başlıca dijital pazarlama unsurlarından biridir.

MNTR Dijital Medya ile her geçen gün gelişen teknolojinin en büyük avantajlarından biri olan internet ortamında müşterilerinize ulaşmanız ve iletişime geçmeniz artık çok daha kolay. Yapmış olduğunuz hizmeti en iyi biçimde tanıtmak ve geniş kitlelere ulaşmak için pazarlama yöntemini kullanmanız firmanızın büyümesini net bir biçimde sağlayacaktır.

E-Mail Pazarlama Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

E-Mail Pazarlama yapılırken en önemli kural, göndermiş olduğunuz mail’in gelen kutusuna düşmesidir. Aksi takdirde gelen kutusu yerine spam’a giderse yapmış olduğunuz çalışmalar boşa gidecektir.

-İlk kural mail gönderimini gerçekleştireceğimiz pazarlama firmasını doğru seçmek olacaktır. Yeterli teknik alt yapıya sahip bir firma ile çalışırsanız, göndermiş olduğunuz mailler spam kutusuna düşmeyecektir.

-İkinci kural ise göndermek istediğiniz e-mail adreslerinin aktif kullanıcılar olmasıdır. Pasif kullanıcılara göndereceğiniz her mail, sizin sonraki mail gönderme işlemlerinizin spam kutusuna düşmesini arttıracaktır.

-Üçüncü kural da ilgi çekici mailler yollayarak alıcıların dikkatini çekmesini sağlamaktır. Eğer ilgi görmeyerek açılmaması ya da reddedilmesi sonraki gönderilerinizi etkiler.

E-Mail Pazarlama Yapmanın Faydaları

E-Mail Pazarlama ile firmanız ya da sizinle iletişime geçmiş fakat satış ya da hizmete dönüşmemiş potansiyel müşterilerinize mail yöntemi ile dikkat çekici ve alakalı e-postalar göndermeniz halinde onları müşteriniz haline getirebilirsiniz.Ve firmanızın daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Satış ya da hizmete dönüşmüş mevcut müşterilerinize satış sonrası hizmet ve bilgilendirme amaçlı yapacağınız mail gönderimleri ile müşteri sadakatini arttırmanın yanında tavsiye müşterilerinizin oranınıda arttırabilirsiniz.

Mail yolu ile yapacağınız gönderimlerin diğer bir faydası da web sitenize yapacağınız yönlendirmeler ile sayfa trafiğinizin artacak olmasıdır. Böylelikle yaptığınız mailing çalışması sayfanızın SEO değerini yükseltecek ve Google arama sonuçlarında daha iyi bir konuma gelmenizi sağlayacaktır.

MNTR Dijital Medya sizin ve firmanızın geleceği için en doğru adres..

Hemen İletişime Geçin